Artykuł, Event, WSEI

Perspektywy Women in Tech Summit 2024

Poprzedni wpis
WSEI x Digital Dragons 2024!
Następny wpis
Zgarnij wyjazd na Women in Tech Summit

Szanowne Studentki, zapraszamy na największą w Europie konferencję dla kobiet w IT&TECH Perspektywy Women in Tech Summit 2024 ! Już 12 i 13 czerwca w Warszawie!

Spotkają się tam największe umysły nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie zgromadzi ponad 8 tysięcy uczestniczek.

Po raz pierwszy w Polsce będzie można tam zobaczyć  na własne oczy komputer kwantowy (!) i zrozumieć jego działanie.

 

⭐Wśród gości specjalnych na summicie pojawią się m.in.:

✅ prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”

✅ Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN, ;

✅ Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM

✅ Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów

✅ prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech

 

Summit to także niepowtarzalna szansa, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet, globalnych firm technologicznych.

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy takie jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science, i więcej) oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki: https://womenintechsummit.pl/grant-form, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNPmnaMowZZs53-jDrdoNnpSihuowRLB0k8vJLhriiUbF1SA/viewform

 

 Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy

 Perspektywy Women in Tech Summit 2024

✅12-13 czerwca 2024

AGENDA: https://womenintechsummit.pl/agenda

️ TICKETS  https://womenintechsummit.pl/join-the-event

EXPO XXI Warszawa – Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe

Podziel się tym
Menu